pondělí 19. srpna 2013

EXFC 2013


European Extreme Flight Championship patří k největším freestyle závodům pro obří akrobatické modely. Letos se přihlásilo 65 pilotů soutěžících v kategorii Single, Team nebo obou. Teamů je nahlášeno 9. Protože vítěz může být jen jeden a pilotů je opravdu dost, musí závod začít již ve čtvrtek, kdy proběhne briefing. V pátek ráno odstartuje první vyřazovací kolo, zhruba 60 pilotů bude bojovat o postup do nejlepší čtyřicítky. Z té po dalším (sobotním) kole postoupí 20 nejlepších, kteří budou ve dvou kolech bojovat o postup do první desítky – do finále.  První páteční kolo se poletí prakticky celý den, bude tedy náročné především pro bodovače. Teamy poletí jen tři kola, dvě v sobotu a jedno v neděli. Diváky čeká tradičně skvělá show, v sobotu večer diskotéka a ohňostroj (doufám, že zas bude Redbull party!).

Přímo z areálu Modelcity se vám budu snažit posílat aktuální updaty, ale to je ještě za dlouho. Mezitím vypustím do světa nějaké "drby".

V sobotu večer uvidíte mimo ohňostroje a spousty opilých pilotů i letadlo Kuby Nečesánka. S tátou Emilem osvětlili jednoho z jejich třímetrových Yaků 55. Ukázka z testovacího letu:Martin Brandmuller (vítěz loňských German Masters v kategorii Freestyle) si pro své SU 26 od firmy Hangar 9 postavil nová křídla s většími křidélky. Každé křidélko ovládají pouze 3 (!) serva Hitec HS-7950TH!Já jsem týden před EXFC musel odstoupit kvůli závadě na technice. Náhradní díly bohužel nepřijdou včas a zalétávat druhé Vertigo 3M už nestíhám. Nejvíc lidí tipovalo DS16 nebo něco kolem Duplexu - samá voda, tahle část funguje skvěle. Oficiální fotka, ze které je vše jasné, vypadá takto:


Prozatím se s vámi loučím, první updaty očekávejte v pátek večer. 
Jan Špatný
PS: Na RCManii jsem k EXFC 2013 založil vlákno. Pište! (dotazy, připomínky, nabídky, názory,...)

Žádné komentáře:

Okomentovat