úterý 16. srpna 2011

Změny na webu tomasrc.cz

"...a také něco pro starý páky z Letňan"
Po delší časové odmlce způsobené narozením malé modelářky, jsem se opět vrátil k práci na stránkách tomasrc.cz.


Zpětně se všem návštěvníkům webu omlouvám za mnohdy nefunkční odkazy na starém webu, nyní by již mělo vše fungovat. Většina článků, fotografií a videí již byla přesunuta na tento nový web (cca 98% starého obsahu). Pokud zjistíte problém, kontaktujte mě prosím emailem, který najdete v pravém sloupečku dole v mém profilu. 

A co je nového? Rozloučil jsem se s webhostingem Savana ne snad z důvodu nespokojenosti, ale přeci jen platit 3 tis. ročně za hosting mě jednak přestalo bavit a za druhé jsem si všiml,

že se značně vylepšila služba Blogger.com, Youtube funguje skvěle již delší dobu a Picasa umožňuje již dávkové nahrávání jak fotek, tak i videí (v případě, že vám utne tipec YouTube se sporným obsahem). Takže to je trojlístek Text+Video+Foto, na kterém nyní pokračuje RC Aeroklub tomasrc.cz. Nabyl jsem zkrátka dojmu, že platit webhosting již není v dnešní době potřeba. Navíc celé řešení  je made in Google, takže editace celého webu jede pod jedním loginem a služby jsou perfektně provázané, nikde nic nedrhne. Nemusíte se starat o hezké url a optimalizaci stránek, vše se zobrazí korektně ve všech prohlížečích jak ve stolní, tak i v mobilní variantě. 

Podstatný průšvih je ten, že nefungují vyhledavači již dříve indexované url ke článkům na starém webu. S tím toho mnoho nenadělám... Vše má své pro a proti a když se kácí les, tak se ucho utrhne :-)

Původní starý web vznikal pouze jako komunitní stránka pro pár kluků z Letňan, aby se mohli domluvit na lítání a sdílet pár fotek. Fotky z tohoto zhruba ročního období jsem dal všechny do jedné složky, mírně přebral a promáznul a nyní je nabízím ke shlédnutí se slzou v oku všem kamarádům, kteří tam tehdy začali psát novou kapitolu modelářského létání v Letňanech. Po letech jsem se přestěhoval na opačný konec Prahy na Ruzyň, odkud to mám blíž na Sobínku. Letňanští modeláři nyní mají svůj web na doméně www.lmkletnany.cz.

Takže závěrem zdravím starý páky z Letňan: Minose, PavlaSt, Krtka, Mártyho, Přemka, klan Šotoláků, Evžena, Matouše, Tomajdu, Standu, Sakrobata, Powdera, Pepika, Milana, Kladna a všechny ostatní Ať vám to lítá :-)


Pro kluky z Letňan

Žádné komentáře:

Okomentovat