pátek 19. srpna 2011

JETI Model Meeting 2011


Tradiční JETI Model Meeting se posedmnácté konal netradičně a poprvé na letišti Czech Heaven v Budkovicích u Ivančic dne 20.8.2011. Za ty roky je to již třetí letiště, na kterém akce hostuje. Akce vznikla v Horních Nětčicích, poté se přesunula do Drahotuš u Hranic a letos premiérově tedy do "Českého nebe".V Czech Heaven jsem ještě nikdy předtím nebyl, pouze jsem sledoval jejich webové stránky, které zhruba před třemi léty (?) avizovaly brzké dokončení moderního modelářského areálu. Tehdy se mi v souvislosti s chystaným online přenosem z Lipeneckého Obra velmi zamlovala kvalita obrazu webové kamery snímající plochu letiště v Czech Heaven.
Bavil jsem se tehdy telefonicky s člověkem starajícím se o Budkovický areál. Byl velice ochotný a postupně mi docházelo, že zajistit takovou kvalitu streamu z Lipeneckého Obra prostě nedokážu.. :-) Zůstal ve mně ale dojem, že ty Budkovice budou stát za to: kvalitní letiště a pohodoví lidé? Že by? Konečně?
Tak tedy po dvou hodinách cesty mě navigace dovedla k areálu, přivítali mě pořadatelé, řekli kam mám zaparkovat a kde zaplatit vstupné (50 korun dospělí, auto 30 korun) Ke vstupnému jsem ještě dostal časopis RC Modely. (mimochodem Tomáši Ciniburku & spol. - pěkný článek, držím palce a gratuluji). Pokračoval jsem cestou do areálu, všude krásně posekaná tráva, nikde žádný nepořádek, plná stojánka modelů oddělená bezpečnostní sítí od diváků a samotná asfaltová ranvej byla ještě oddělena od depa nižší sítí kvůli bezpečnosti pilotů a jejich strojů. Tak tohle se mi líbí! K tomu jsem již z dálky slyšel hlas Vladimíra Hadače, kterého považuji za nejlepšího průvodce modelářskými akcemi u nás. (ideálně v kombinaci s Krtkem). Další plusové body... Zhruba týden před akcí, jsem emailem zaslal dotaz, zda bych se mohl s fotoaparátem dostat blíže k modelům.."..ano, jistě, to nebude problém, domluvíme se na místě". A přesně tak se i stalo. 
Abych tyto chvalozpěvy nějak shrnul: Na této akci jsem nepotkal jediného mrzouta, všude okolo pohoda jak na straně pořádajících, tak účinkujících. Program, komentář, bezpečnost, ceny, klobásotest, jiné občerstvení, zázemí, čistota, počasí = všechno za jedna!Zároveň chápu i hlasy pravidelných účastníků minulých ročníků JETI Meetingů, kterým letos chyběla ta domácí atmosféra, kterou po léta vytvářela rodina pana Machače z Nětčic. Ale všechny modelsrazy jsou jen o lidech, atmosféra té které akce je naráz v jednom roce těžko přenositelná. Ovšem v případě kombinace JETI Model Meetingu a Czech Heaven nejsem na pochybách, že je to krok vpřed a za rok bude narváno! Změna je život.Areál Czech Heaven a stojánka JMM2011

JETI Model Meeting 2011

Žádné komentáře:

Okomentovat