sobota 8. srpna 2009

Slet Top modelů 2009 Miskovice (srpen)


„Srpnový reparát z květnového počasí složen na výbornou“

Letošní 5. ročník Sletu Top modelů v Miskovicích, konaný v obvyklém termínu na konci května, byl velmi poznamenán nepřízní počasí. Zima, vítr a hlavně množství přeháněk natolik zasáhl do programu Sletu, že se pořadatelé z klubu RC letiště Pod Vysokou rozhodli pro zopakování akce v náhradním termínu 8.- 9. srpna 2009.

Počasí napodruhé vyšlo perfektně, slunečno, vítr do 3 metrů podélně s dráhou. Množství špičkových pilotů, opět velký zájem diváků, program svižně plynul a celé dění bylo komentováno podle mě nejlepší dvojkou, kterou lze v Čechách u mikra sestavit. O komentování akce se bratrsky podělili pánové Štěpán Škorpil spolu s Vláďou Hadačem. Namíchali tak pro návštěvníky příjemný koktejl, ve kterém nechyběla legrace, ale ani spousta zajímavých faktů o právě předváděném modelu. Ozvučení bylo tak akorát, rozumět bylo všude. Bravo.

Opět zde byla akrobatická squadra zastoupená Danem Hrachovcem, Tomášem Dvořákem, Jirkou Mikeskou a Milanem Holečkem. O Martinovi Pasáčkovi jsem věděl, že umí létat velmi dobře, ale to co předvedl s krillovým Yakem 55, mě přesvědčilo, že je prostě extra třída. Mimochodem, nebyla k vidění ani jedna Katana. Krill Aircraft kluky hromadně přezbrojil právě na Yak 55 (Dan, Martin, Jirka) a odpoledne Jirka Mikeska zalétal ještě 4minutovku na hudbu s novinkou Suchoj 29.

Po Martinovi mě ještě mírně šokoval Dan Hrachovec, když se při svém druhém sobotním vystoupení začal procházet okolo visícího Yaka 55 a stále se jen tak záhadně usmíval. Nakonec ještě přistál na tři body - ovšem třetím bodem byl konec křídla. To už je provokace !!!

Ovšem sobotní létání nebylo jen o lechtání řepy směrovkou. Byly zde k vidění „obě války“. První peklo první války rozpoutala na nebi skupina Great War flying Circus a za chvíli i vystoupení se stroji z WWII.
Pestrý program pokračoval vystoupením kluků ze Zdic a LMK Albatros, kteří předváděli nádherně realistické aerovleky. Létaly i jety Mig 29 a F-20 Tigershark pilotovaný Radkem Sukem z Jety.cz. Tigershark má na palubě i systém GPS. Záznam letu vyexportovaný do mapy si můžete prohlédnout na obrázku. Díky Radku!Nechyběly ani tradiční průlety skutečných JAS-39 Gripen.
Při cestě domů jsem si říkal, že by Slet top modelů mohl být v budoucnu klidně i dvakrát do roka. Mě by to určitě nevadilo a podle spokojených tváří diváků soudím, že bych nebyl sám.
Moje spokojená tvář doma trošku ztuhla, to když jsem si stáhl do počítače 1025 fotografií a 40 minut videa a začala ta nepříjemná práce a rozhodování, kterou fotku vynechat nebo kde ve videu stříhnout. Fotek je i přes důkladnou selekci 280 kousků....
Slet Top modelů 2009 Miskovice (srpen)

Zdroj Slet Top modelů 2009 Miskovice (srpen)

Žádné komentáře:

Okomentovat