neděle 1. února 2009

EPP modely Milana Nováčka


Nedávno jsem dostal od modelářského kolegy email, ve kterém si velice pochvaloval nově pořízený model Hawker Tempest od tuzemského výrobce. Kladně hodnotil jak cenu, kvalitu epp výřezů, tak i vstřícné a ochotné jednání pana Milana Nováčka. Cena Tempesta se pohybovala dostatečně daleko od čtyřmístné cifry, což je na tuzemské poměry spíše spodní cenová hladina. V portfoliu nabízených modelů jsou dále Ki-84 Nakdažima, La-7, Saab J-21, Messerschmitt Bf 109G, Corsair a jiné. Následný email byl již od pana Karla Mojžíše, který modely osazuje a dokončuje. Část textu mailu:
Dobrý den, úzce spolupracuji s modelářským kolegou Milanem Nováčkem. Tato spolupráce trvá zhruba jeden rok, avšak i za tak krátkou dobu jsme byli schopni postavit poměrně značné množství překrásných modelů. Milan je autorem výřezů a já sestavuji, osazuji a komplet dodělávám finále. Níže popisuji zkušenosti s jejich stavbou a přidávám i pár odkazů na videa.
Modely jsou ve vzduchu stabilní, nepropadají se a pěkně plachtí bez motoru. Zatím nebylo třeba řezat žádné náhradní díly neboť i když jsem něco rozsekal, vždy to šlo dát do kupy k nepoznání. Není však problém se obrátit na Milana a díl je k dispozici bez problémů.
Povrchové úpravy řeším tak, že polystyren kytuji superlehkým šlehaným tmelem BUFILL (ke koupi ve stavebninách), poté přebrušuji, potahuji Modelspanem za použití Herkulesu a barvím vodouředitelnými barvami (latexy, fasádní barvy atd.).
Pro zvýšení odolnosti ještě vše lakuji lakem na dřevo na bázi vody (např. Sokrates). Model pak snese i hrubější přistání na břicho a je omyvatelný.

Odkazy na videa:


Více fotek a informací o jednotlivých modelech a použitém vybavení naleznete na stránkách http://www.rc-elektrolet.estranky.cz/, kde je i kontakt na výrobce.

EPP modely Milana Nováčka

Žádné komentáře:

Okomentovat