čtvrtek 10. července 2008

Sopwith Pup podruhé

První červencový víkend přivezl Powder plný přívěsný vozík staronového obřího modelu Sopwith Pup. Staronového je trochu nadnesené, letoun ještě ani neslavil narozeniny, pouze byl doplněn o nový plátěný potah ve skutečné bojové imatrikulaci stroje z první světové války. Je to opravdu krásný stroj, po sestavení dvojitých nosných ploch z něj jde i trochu respekt.O tomto modelu zde již Petr psal, takže jen krátká rekapitulace:

Rozpětí:   2450 mm
Délka :   1900 mm
Hmotnost:  12000 g
Motor:   MVVS 58    6,8 HP

Sestavení modelu zabere zhruba 20 minut, jedná se o nasunutí polovin křídel na trny a prošroubování svislých vzpěr, případné dotažení napínáků lanek. Motor naskočil ochotně, a tak mohly být provedeny další seznamovací lety. Zatím se pilot a model oťukávají, rozpočet na přistání je v případě nevelké letňanské (modelářské) ranveje trochu problém. Model dostal pilota Belmonda, který si také občas odskočil zalétat s Piperem 

Poslední nedělní start bohužel provázela zvláštní událost. Ve výšce zhruba 20 metrů motor náhle vysadil a při následném nouzáku byly poškozeny koncové oblouky křídel. Záhadou byla povolená svíčka na motoru, jiný důvod vysazení motoru se nepodařilo určit.

Sopwith Pup podruhé

Žádné komentáře:

Okomentovat