sobota 5. července 2008

Mezinárodní letecký den v Modelparku Suché 2008

Při přemýšlení o sobotním programu jsem na stránkách Libora Kolmana našel odkaz na akci pořádanou RC klubem Ústí nad Labem s názvem 3. ročník Mezinárodního leteckého dne. Letecký den se konal na letišti RC MODELPARK u obce Suché.


Přibližně 70 km dlouhá cesta z Letňan díky dálnici rychle utíkala, byl jsem pouze trochu na rozpacích, když mi navigace hlásila 1km k dosažení cíle a já jsem jel zalesněným kopcem po štěrkové cestě. Nic nenasvědčovalo tomu, že se v blízkosti nachází nějaká rovina vhodná k létání.
Technika ovšem nelhala, a tak za krátkou chvilku se přede mnou vyloupla náhorní plošina s krásným letištěm RC Modelpark, včetně asfaltové dráhy 120 x 20 m.Stále mi toto zvláštní místo vrtalo hlavou, ale po chvíli zpovídání místního ochotného modeláře jsem se dozvěděl, že kopec, na kterém je letiště vybudováno, je vlastně výsypka z nedaleké šachty. Podle dalších informací byla prý kdysi 50 metrů pod letištěm vesnice....V areálu probíhají ještě stavební práce na zázemí letiště. Již nyní se ale jedná o modelářský ráj. Na své si přijdou asi všichni. Prostor nabízí asfaltovou i travnatou ranvej, díky "uříznutému" vršku kopce lze na hraně při ZV větru svahovat. Hned za klubovnou je jímací nádrž na vodu, takže lodičkáři mají také své kolbiště. Vše je korunováno nádherným výhledem do kraje s dominantní nejvyšší horou Českého středohoří  Milešovkou.

Program pro veřejnost začínal v sobotu 5.7.2008 od 9.00 do 18.00 hod. K vidění bylo mnoho modelů letadel, větroňů, akrobatů, vrtulníků, maket, RC parašutistů, RC autíček, raket a pozemní techniky.

Tradičný klobásový test dopadl na výbornou a  i když jsem neměl čas zůstat na celý program, tak konstatuji, že příští rok se sem určitě rád vrátím. Prošel jsem si s kamerou a foťákem dopolední stojánku modelů, získaný materiál můžete shlédnout na odkazech níže. Celému organizačnímu týmu RC klubu Ústí nad Labem CZE113 děkuji za pěknou akci!


Mezinárodní letecký den v Modelparku Suché 2008

Žádné komentáře:

Okomentovat