neděle 25. května 2008

Slet Top modelů 2008 Miskovice

Akce Slet Top modelů v Miskovicích má pevné místo v mém kalendáři navštěvovaných akcí. Vždy se jedná o parádní podívanou, o počasí netřeba se báti, místní mají spolky nevím s kým, ale o modré nebe s bílými beránky a větrem do tří metrů je vždy postaráno. Nejinak tomu bylo i letos, kdy po zhruba desetidenní olověné a deštivé obloze vysvitlo na sobotní ráno sluníčko.Celou akci pořádal ARC modelklub Markéta ve dnech 23. - 25. května 2008. Letiště nedaleko Kutné hory bylo perfektně připravené, ranvej jak pro golfisty a vonící stánky s klobáskami a jinými pochutinami jen dokreslovaly pohodu při předvádění toho nejlepšího z české leteckomodelářské scény.

K vidění zde byly ukázky nejzajímavějších obřích modelů v ČR, turbínové modely skutečných stíhaček, vzdušný cirkus letadel z 1. světové války, bitva stíhaček z 2. světové války s atraktivním tankem Panther (1:4, 150 kg), 3D akrobacie předních pilotů a aerovleky obřích větroňů.
Celou akci bych hodnotil jako velmi vydařenou, pouze jednu výtku bych měl. Mezery mezi jinak skvělým komentářem byly zhusta vyplňovány kvalitní rockovou/metalovou muzikou. Hudba ovšem nijak nekorespondovala s právě předváděným modelem. Asi nejvíc to bylo patrné, když Michal Cimbůrek vodil po obloze nádherného Caudrona G3 z 1.WW a do toho hoblovali kytary germáni z Rammstein.
Toto ale byla skutečně jediná vada na kráse, jinak všem pořadatelům děkuji za příjemně prožitou sobotu a těším se na další ročníky Sletu Top modelů!
Slet Top modelů 2008 Miskovice

Žádné komentáře:

Okomentovat