pondělí 5. května 2008

Nedělní grilovačka, zálet modelu Aviatik a Bellanca

V neděli se sešly k záletu dva nové modely. Márty zalétával Bellancu na 5S A123 (bude 6S) a Tomajda vyndal z auta dvouplochou potvoru Aviatik, poháněnou čtyřkou OS maxem. Jedná se o stavebnici firmy Horrido models ve stylu konkurenční SIG, tedy tzv. v rozsypu.Bellanca splnila předpoklad hodného letadla, a tak záběh proběhl bez problémů, Márty pouze v budoucnu přeřadí na 6S A123, kvůli rezervě výkonu motoru. 
S Aviatikem to bylo složitější. Po bezproblémovém záběhu motoru, následoval první zkušební zálet stroje. Až poletová kontrola odhalila težiště modelu zhruba na úrovni náběžné hrany výškovky , takže zálet byl docela boj o přežití včetně tuplovaného průletu přilehlým lesoparkem. Sami posuďte volnou sestavu na přiloženém videu. Po dovážení již Aviatik létal jak z partesu, no prostě nádhera!

   
Powder předváděl krásné průlety se svým Mustangem, nyní již s plně funkčním zatahovacím podvozkem, včetně efektního přistání na klapkách. Je to fakt macek (Mustang) a zvuk roztroubené čtyřtaktní dvacítky Saita při náletu z výšky budí skutečný respekt.
Tomajda slavil narozeniny, a tak k nedělnímu létání připojil ještě grilovačku. Naložené masíčko bylo lahodné a ostré chuti, tudíž následné  pivko přišlo vhod. Takže ještě jednou vše nej, ať to lítá. 
Akci hodnotím jako velmi povedenou, na takovéto dny jsem se těšil celou zimu.

Nedělní grilovačka, zálet modelu Aviatik a Bellanca

Žádné komentáře:

Okomentovat