čtvrtek 8. května 2008

Fokker Dr1 Red Baron

Tomajda dnes  představil nový přírůstek do své stáje stíhaček z první světové války, a sice nádherného trojplošníka Fokker Dr 1 Red Baron. Model pořídil z druhé ruky, nějaké šrámy již získal, ale o to kouzelněji a "bojověji" vypadá.Model je celodřevěné konstrukce, žádně špejle, ale pořádná truhlařina. Rozpětí horního křídla je 195 cm, hmotnost kolem 6 kg. Pohon zajišťuje benzínový motor Webra 35 ccm. Osazeno standardními servy, řízeny křidelka pouze na vrchním křídle, výškovka, směrovka a otáčky motoru. RC souprava Spektrum.

Letoun potřebuje vychytat drobné mouchy, jako například trhliny plátěného potahu, prasklý podvozek a dojde také k výměně podvozkových kol. Také vrtule zvolená pro zálet se ukázala jako příliš velká, takže motor podával výkon stěží postačující k bezpečnému odstartování. Nakonec se ale vše podařilo a na trojplošník létající při západu sluníčka byl nádherný pohled.

Jedna zajímavost na závěr. Model byl vyrobený na zakázku, pro potřeby natáčení leteckých scén ve filmu Rytíři nebes (Flyboys, 2006)

Fokker Dr1 Red Baron

Žádné komentáře:

Okomentovat