úterý 13. května 2008

Aerovlek Trainer + Fox

Powder s Evženem zkusili v neděli první aerovlek na našem zánovním letišti. Jako vlečná posloužil Powderův Trainer 60 s patnáctkou dvoutaktem ASP. Svůj model Mad Fox 2m dal všanc hazardér Evžen.Kluci provedli celkem asi 5 aerovleků, jeden hezčí než druhý, na každém dalším byly vidět znatelné pokroky. Nakonec dostali Foxe snad i do 50 metrů !   Někdy se i stalo, že Fox byl na zemi dřív jak vlečná.

Ale teď chviličku vážně. Všichni přítomní se přesvědčili, že tato náročná disciplína zkrátka chce svoje, jak z hlediska technické přípravy modelů, tak i vzájemné slétanosti pilotů.

Pak je ale divák bohužel ochuzen o pikantérie, například když se při přistání Powderův Trainer zachytil nevypínatelným lankem o stromy (v tu chvíli se trup prodloužil asi o půl metru ). Také na žabičky při přistání vlečné se vydržím dívat mockrát. Akci předčasně ukončila zatažená nezatahovací příďová noha vlečné.

Powder píše: Tak jak popsat své zážitky z prvního aerovleku? Asi slovy „ ty vo.e to bylo rodeo“! První zkušenost kterou jsem udělal je ta, že to není vůbec jednoduché a umístění závěsu pro vlekání je hodně důležité. Naše vlekání bylo domluveno jen pár hodin před prvním letem a vlečná tak neměla žádné úpravy pro vlekání. Vlečná šňůra byla připevněna „natvrdo“ za gumy, které drží křídlo Trainera. Samozřejmě ji nešlo odhodit a tak přistání s deset metrů dlouhou šňůrou za ocasem byla fakt komedie. Zmiňovat se o litrech adrenalinu, které se vyplavovaly, když se šňůra zasekla o strom, nebo o trs trávy asi nemá smysl. Samotný fakt, že Trainer vážil skoro stejně jako vlekané éro také hovoří za vše. Celé vlekání jsme brali jako zábavu, a to také byla. Akrobacie našich modelů propojených pupeční šňůrou byla opravdu pro pobavení davů. Tedy alespoň já i Evžen jsme se dobře bavili. A až bude mít Trainer zase přední kolo, jdu do toho znovu ! 

Aerovlek Trainer a Fox

Žádné komentáře:

Okomentovat