neděle 27. dubna 2008

Předveď a prodej 2008

Dnes  jsme s Minosem vyrazili na zahájení modelářské sezóny v Nesvačilech, kterou doprovází již tradiční modelbazar spojený s leteckým dnem rádiem řízených modelů.Akce s názvem Předveď a prodej je sympatická „prvojarní“ akce, kde je možné nakoupit prakticky cokoliv z modelařiny, v případě celých letuschopných modelů je výhodou vidět jejich chování ve vzduchu.

Zároveň se zde prezentují ti výrobci modelů, kteří přes zimu nelenili a připravovali novinky na následující sezónu. Letos jsem stačil zaregistrovat rozmnožení se rodinky kvalitních univerzálních větroňů ION. Rodinka nyní čítá Ion Mini, Ion New a Ion  Maxi. Posledně jmenovaného jsem viděl ve vzduchu na 6SA123, ve svislé poloze při stoupavých výkrutech až "donevidím." Při rozpětí 2.800mm je to pěkná podívaná. Zde létal prototyp, uvidíme, kdy se rozjede sériová výroba. 
Další z pilných byli lidé z Potenský team, kteří představili sympatické EPP samokřídlo s tříbodovým příďovým podvozkem. Bohužel jméno jsem zapomněl. Dle informací komentátora akce by se měl zhruba za měsíc objevit na webu výrobce. Doporučil bych ho všem, kteří touží po pohodovém létání s možností přistávat pěkně na „3“ bez hoblování břicha a pák serv modelu. 
Více  již řeknou fotografie , na závěr dodávám, že akce se zdařila, počasí na jedničku podtrženou a tradiční klobása byla také lahodné chuti. 
Dobrá práce, pane Hadači & spol.

Předveď a prodej 2008

Žádné komentáře:

Okomentovat