neděle 23. března 2008

Vrtulníček Picooz


Při sobotním nákupu v Průhonicích jsem dobloumal až do prodejny Pecka modelář, kde mě za výlohou zaujaly pestrobarevné krabice s pidi, mini a mikro poletuchami od firmy SilverLit. O vrtulníčcích Picooz jsem už slyšel a  jednou jsem je i viděl lítat v letňanském klubu, a tak jsem se rozhodl, že když nyní nemůžu kvůli aprílovému počasí lítat venku s letadlama, tak to zkusím uvnitř s vrtulníkama! 

Začnu tedy krabicí, která je velmi pěkně potištěna kvalitními fotografiemi a popisem obsahu. Ten čítá vrtulník, infračervený dálkový ovladač a pytlík s náhradní ocasní vrtulkou a samolepícími dovažovacími plíšky. Musel jsem do vysílače dát 6ks tužkovek, vytáhnout z něj kablík a nabít lipolku ve vrtulníku, celá příprava k prvnímu letu tedy trvá cca 20 - 25 minut. Tělo vrtulníčku je z nezničitelného EPP, listy rotoru a ocasní vrtulky jsou také z dosti jogurtoidního plastu, takže vrtulníček poškodíte nejspíš jen rozšlápnutím. Ocasní vrtulka je poháněná samostatným elektromotorem. Tělo vrtulníčku můžete pořídit buď v červené, žluté nebo modré barvě. Barvy také určují jeden ze tří možných "infra kanálů", označených na krabici A, B nebo C. Lze tedy provozovat 3 kvrdlačky současně. Infrared ovladači vadí přímé sluneční světlo nebo jiný silný zdroj světla. Parkrát jsem "schrastil" při obletu televizní obrazovky......Průměr rotoru je asi 135 mm, váha 10 g.

Samotný pohyb můžete ovlivnit jednak nejlépe telepatií a pak také trochu dálkovým ovladačem. Na levém kniplu je plyn, na pravém pak regulujete otáčky ocasní vrtulky. Pod pravým kniplem je ještě trimovací kolébka. Můj kus již z výroby perfektně visel, tudíž nebylo co trimovat, tak jsem dal plnej knedlík a děly se věci. Okamžitě jsem s ním prásknul do lustru, od něj se odrazil do knihovny a skončil s úpěním za televizí. Přežil bez nejmenšího šrámu. Pohyb dopředu a dozadu se dá ovlivnit zatáčením. Zatáčka z visu doprava znamená pohyb dopředu, zatáčka z visu doleva znamená pohyb dozadu. Je dobré dopřednému pohybu pomoci přiloženými plíšky a dovážit špičku strojku. Na jedno nabití, které trvá kolem 20 minut lze létat asi 6 minut. Musím konstatovat, že po třetím nabití jsem měl již Picooze v ruce a zahájil jsem nálety na kocoura. Vůbec jsem nečekal, že s vrtulníčkem Picooz užiju tolik zábavy, a že bude takhle dobře létat. Ideální zábava do bytu, když venku počasí nepřeje. Doporučuji.

Přikládám odkaz na FOTKY nebo KLIP z prvních pokusů o let.

Vrtulníček Picooz

Žádné komentáře:

Okomentovat